Láska z Milujeme Itálii ❤️

Tak jo.. máme opět období každoročního překvapení, kdy se zas a znovu upřimně divím, že:

  • je úplně neočekávaně a najednou fakt zima.. velká zima.. tak velká zima, že nejen láhev vína v autě, ale i letní směs v ostřikovačích zamrznou (samozřejmě byl to záměr.. jakmile se na jaře oteplí, jako když to najdeš 😉 )
  • nevychází slunce a pokud ano, tak výhradně jen pro to, aby člověka píchlo u srdce, když sedí v kanceláři
  • jsou dny tak krátké, že obsesivní myšlenka, že by se mělo přestat pracovat a je čas na víno, člověka pohltí při prvním náznaku tušení, že se brzy setmí… tedy tak nějak po druhé ranní kávě 😀 .

A to je přesně ta chvíle, kdy je třeba „zapracovat“… něco pro sebe udělat… vyčlenit si čas a dbát na pravidelnost, za žádných okolností se neodbývat a aktivně tomu jít naproti… Anoooo, v překladu to v mém světě znamená ochutnávat delikátní jídlo, degustovat skvělé víno a prostě se odměňovat, rozmazlovat a ideálně spojit obojí v jedno 😀 .

A kombinace delikates a vín vážně funguje a v Milujeme Itálii o tom něco ví 🙂 . Už samotný název „Milujeme Itálii“ zavání dovolenou, takže i každá akce pořádaná na tomto místě tak vypadá.

milujeme-italii

9. a 10. 11. 2016 to byly večerní výlety do Toskánska s Kathrin a Johannesem Davaz do jejich vinařství Poggio al Sole. A když říkám dovolená, tak myslím vážně dovolená se vším všudy – přátelská společnost, víno, kam se podíváš, a luxusní raut, takže dietáři se při případné návštěvě budou při pohledu na raut vážně trápit.. (dobře jim tak, kdo se má pak na ty krásné štíhlé lidi koukat 😉 ). Pesta, olivy, čerstvé saláty, lanýžové speciality a ciabatty doplněné nejvíc delikátním olivovým olejem.. A k tomu 6 ochutnávaných vín, kdy samotná degustace byla pod vedením Johannese a jeho nadšení a radost z toho, že může osobně svá vína představit byla znát. Ke každému vínu „příběh“ o odrůdě, způsobu výroby, oblasti, o zvláštnostech a specialitách a kdyby nic z toho nefungovalo, tak při příbězích ze života vinaře se člověk už zamilovat prostě musí 🙂 .

Varianta vyrazit do Toskánska je super, ale cesta do pražských Nuslí byla o trochu kratší a atmosféra boží… Jen to trochu zavání návykovostí – odolat neodnést si tašku plnou vína a italských dobrot by bylo proti všem základním přírodním zákonům a inspirace Toskánskem je tak velká, že se už nyní těším na příští osobní setkání s Johannesem a Kathrin přímo v Toskánsku…

..Ehm.. asi se hledá řidič na popojíždění mezi vinicemi po Toskánsku 🙂 .

milujeme-italii

ochutnávaná vína:

– Toscana Chiara 2015

– Primavera 2015

– Trittico 2013

– Chianti Classico 2012

– Syrah 2013

– Casalia 2012

img_0350